Podporujeme oravských študentov, aby konkurovali svetovej špičke. Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Bez práce nie sú „kopčeky“

Bez práce nie sú „kopčeky“

Zmrzlina nie je len tak hocijaký dezert ale má svoju históriu a nekonečné množstvá variácií aj fanúšikov. Prvú zmrzlinu jedli starí Egypťania. Nechali si dovážať sneh z Olympu a dochucovali ho medom alebo vínom. My to dnes máme jednoduchšie a môžeme si vypýtať kelímok s lyžičkou k svojej obľúbenej zmrzline.

Oravská raketa alebo ako to celé začalo?

Oravská raketa je občianske združenie, ktorého cieľom je dlhodobá podpora občianskej angažovanosti, kritického myslenia a vzdelávania oravských žiakov a študentov tak, aby sme konkurovali svetovej špičke.

Oravskú raketu odštartovali fajnové videá s Dominikom. Na vašich gymploch pribudli stojany s Oravskou raketou a vy ste usilovne hashtagovali a pridávali fotky. Všetci mali rovnakú možnosť zapojiť sa do súťaže, iba pridaním fotky s hashtagom #oravskaraketa. Po detailnom spočítaní fotiek a hláv v rakete sme určili víťaza. Oravské gymnáziá súťažili o zmrzlinu pre celú školu a zaslúžene si na nej pochutnal gympel z Tvrdošína. A tak Dominik  z Callo zmrzlina nacupital zladený v špičkových ponožkách a skvelou talianskou zmrzlinou 11.októbra do Tvrdošína a jeho fajné šmakocinky si mohli gymnazisti vychutnať celé doobedie, kým nezjedli všetky litre zmrzliny, pretože tri kopčeky nestačia.

No nie je to super vyhrať len tak najlepšiu zmrzlinu široko ďaleko pre celučickú školu? Aj pani riaditeľka poctivo rozdávala kopčeky špičkovej talianskej mňamky a celkom jej to išlo.

Týmto to však iba začína, keďže bomba, ktorú predstavil Dominik v kufríku je návšteva centrály Facebooku a Googlu pre Teba a tvojich kamošov. Bojovať o Dublin môžu opäť všetky 4 gymnáziá, ktoré sa zaregistrujú na webe do 15. 11. 2018. Tak neváhaj a klikaj.