Podporujeme oravských študentov, aby konkurovali svetovej špičke. Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Google na Orave

Google na Orave

V decembri 2018 zavítal medzi oravských študentov Marek Blizco. Marek má za sebou dlhoročné pôsobenie v Googli a okrem Ameriky, Írska alebo Poľska budoval a viedol tímy tohto svetového lídra inovácií aj v Rusku.

V rámci prednášok na gymnáziách v Dolnom Kubíne a Tvrdošíne sa viac ako 500 študentov dozvedelo, ako to chodí a čo je dôležité pre úspech v tvrdej medzinárodnej konkurencii v jednej z najlepších firiem sveta.
Vedeli ste napríklad, že jednou z podmienok Googlu je, aby ste už počas štúdií na strednej škole v niečom vynikali? Musíte byť napríklad úspešný športovec, muzikant alebo musíte vyniknúť v inej oblasti, či už talentom alebo vodcovskými schopnosťami.

Podľa Mareka sa aj šikovní študenti oravských škôl môžu presadiť v Googli. Musia si však ísť tvrdo za svojimi cieľmi, pracovať na sebe oveľa viac ako vyžaduje škola a byť zdravo drzý. Marek Blizco pochádza zo Sniny, študoval na gymnáziu v Humennom a na vysokej škole v Košiciach.

Ďakujeme Marekovi za to, že prijal pozvanie Oravskej rakety. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia. Za ochotu a vytvorenie perfektných podmienok na prednášky ďakujeme gymnáziám v Dolnom Kubíne a Tvrdošíne.