Podporujeme oravských študentov, aby konkurovali svetovej špičke. Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

BRUSEL 2023/2024: Organizačné pokyny

BRUSEL 2023/2024: Organizačné pokyny

Chceš sa so spolužiakmi pozrieť na pár dní do Bruselu a navštíviť jeho najzaujímavejšie miesta? Je to jednoduché. Zapoj sa do súťaže a možno práve tvoj tím s nami poletí do Bruselu. Aké sú organizačné pokyny súťaže?

 1. V novom ročníku školského roka 2023/2024 môžu súťažiť o študentskú návštevu Bruselu žiaci všetkých oravských stredných škôl.
 2. Do súťaže sa môžu zapojiť trojčlenné tímy. Členovia tímu nemusia byť z jednej triedy a ani z jedného ročníka, musia byť však z jednej školy. Tím sa musí prihlásiť cez registračný formulár na našom webe najneskôr do 31.10. 2023. Link na prihlásenie: www.oravskaraketa.sk/registracia
 3. Je potrebné vybrať si zadanie, vymyslieť riešenie, vykonať akciu a byť pripravení na prezentáciu výsledkov svojho snaženia do 28.02. 2024.
 4. Na záver akcie pripravíte prezentáciu výsledkov svojho snaženia (forma je na vás), ktorú predstavíte v krátkej dobe po dohodnutom termíne podľa vyššie uvedeného bodu. Vaša prezentácia by nemala byť dlhá, ani krátka, ale tak akurát. Samozrejme nás poteší, ak bude prezentácia pekná a nápaditá. Všetko je však na vás. Urobte to najlepšie ako viete. Minimálne obsahové náležitosti prezentácie by mali byť:

 

 • Názov tímu, škola, členovia tímu a základné kontaktné informácie (trieda, vaše telefónne čísla, emailové adresy).
 • Označenie zadania a zdôvodnenie, prečo ste si ho vybrali.
 • Popis toho, ako ste prichádzali na riešenie, prečo ste sa rozhodli pre dané riešenie, aké iné alternatívy riešenia ste zvažovali a prečo ste ich zavrhli.
 • Popis akcie alebo spôsobu ako ste sa pokúsili vymyslené riešenie zrealizovať a ako vám to v skutočnosti šlo. 
 • Popis vzťahu k hodnotiacim kritériám.
 • Záver – čo si o tom celom myslíte? 

 

 1. Súťaž vyhodnotíme v období od 01.03.2024 do 31.03.2024.
 2. Pobyt v Bruseli získa najlepšie hodnotený tím. Tímy na druhom a treťom mieste získajú vecné ceny. Termín trojdňového pobytu bude určený po dohode v období máj – jún 2024. V rámci pobytu v Bruseli má víťazný tím zabezpečené letenky, dopravu na letisko a z letiska, hotel s raňajkami a sprevádzané návštevy po európskych inštitúciách. To isté získava pedagogický sprievod, ktorý pocestuje spolu s tímom. Voľno zo školy máte vybavené. 
 3. Hodnotiteľmi sú: Ondrej Bukna, Marek Kapičák, Ján Laurinčík, Juraj Bukna. Každý hodnotiteľ hodnotí projekt anonymne a samostatne bodmi na stupnici od 1 po 10 (1 – slabé, 10 – vynikajúce). Vyhráva tím s najväčším počtom bodov.
 4. Môže sa zapojiť maximálne 50 tímov. Rozhoduje poradie registrácie.
 5. Zmena podmienok súťaže je vyhradená. Môže dôjsť najmä k predĺženiu termínov na vyhodnotenie súťaže a podobne.
 6. Každý tím bude mať mentora z Oravskej rakety, s ktorým môže konzultovať svoj projekt v rozsahu až 5 hodín.

 

Ďalšie technické podmienky:

 • Jeden žiak môže byť maximálne v jednom tíme.
 • Zmena alebo zníženie členov tímu je dovolené len vo vážnych prípadoch a musí o nej rozhodnúť vopred organizátor (Oravská raketa).
 • Každý kto sa do súťaže zapojí vyjadruje súhlas s jej podmienkami.
 • V prípade akéhokoľvek neférového správania môžu byť tímy diskvalifikované bez upozornenia.
 • Každý tím, ktorý pocestuje do Bruselu bude sprevádzať zástupca školy.

 

Leave a Reply