Podporujeme oravských študentov, aby konkurovali svetovej špičke. Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Oravská raketa opäť štartuje, tentokrát do Bruselu

Oravská raketa opäť štartuje, tentokrát do Bruselu

Máš nápad ako zlepšiť život komunity alebo skvalitniť svoje okolie? Zapoj sa do projektu Oravská raketa, ukáž čo je v tebe a možno práve ty vyhráš výlet do Bruselu. Ako na to?

Zlepši to

Venujete sa s kamošmi aktivite, ktorou pomáhate svojmu okoliu? Máte nápad ako zlepšiť život vo svojej komunite? Prihlásiť sa môžete s aktivitou, ktorej sa venujete už dlhšie alebo sa s kamošmi rozhodnite urobiť niečo nové práve teraz. Môže to byť čokoľvek. Podstatné je, aby ste riešili nejaký problém alebo prispeli k zlepšeniu života okolo vás.

Možností je veľa, ak si však nie ste istí, skúste napríklad vyriešiť zníženie spotreby energie vo vašej škole alebo vymyslite opatrenie na potlačenie kyberšikany medzi študentmi. Pre inšpiráciu si môžeš pozrieť pár námetov z posledné ročníka TU.

Navrhnite riešenie

Keď sa rozhodnete pre projekt, ktorému sa chcete venovať (či už budete riešiť konkrétny problém alebo navrhovať zlepšenia), zamyslite sa nad riešením. To však nestačí len vymyslieť, musíte ho aj fyzicky realizovať a čo najlepšie odprezentovať do uzávierky súťaže.

Nevadí, ak vám realizácia nevyjde podľa predstáv. Nebojte sa zlyhať, hoci aj na plnej čiare. Podstatné je, ako k veci pristúpite. A pamätajte, vyhrať môžete aj v prípade, že sa vaše ciele pri riešení zadania vôbec nenaplnia. Veď najväčšie víťazstvá sa často rodia práve z obrovských porážok. 

Kedy sa súťaž realizuje?
V novom ročníku školského roka 2023/2024 súťažia o študentskú návštevu Bruselu žiaci oravských stredných škôl. Do súťaže sa môžu zapojiť trojčlenné tímy. Členovia tímu nemusia byť z jednej triedy a ani z jedného ročníka, musia byť však z jednej školy. Tím sa musí prihlásiť cez registračný formulár na našom webe najneskôr do 31.10. 2023. Všetky ďalšie podstatné informácie a organizačné pokyny nájdete v našom článku v sekcii Novinky.

O Oravskej rakete

Oravská raketa je občianske združenie, ktorého cieľom je dlhodobá a systematická podpora občianskej angažovanosti, kritického myslenia a vzdelávania oravských žiakov a študentov tak, aby sme konkurovali svetovej špičke.