Podporujeme oravských študentov, aby konkurovali svetovej špičke. Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Odpáľ svoju kariéru!

Odpáľ svoju kariéru!

12.02.2019 organizujeme na gymnáziu v Dolnom Kubíne vzdelávacie podujatie, na ktorom sa študenti môžu stretnúť so zástupcami profesií, ktoré si sami vyberali. Priamo od ľudí z praxe sa dozvedia, o čom je ich vysnívané povolanie a čo musia urobiť, aby v ňom mohli uspieť. Podujatie má formu moderovanej panelovej diskusie z pozvanými profesionálmi a následnej neformálnej debaty so študentami.

Ako hostia prijali na podujatie pozvanie:

Marek Kapičák – IT

Po skončení vysokej školy odišiel do Írska, kde pracoval pre Intel a IBM. Po večeroch pritom naprogramoval a spustil prvý slovenský e-shop s potravinami v Írsku. Po návrate z Írska založil v Námestove prvé coworkingové centrum NOWORK v Námestove a riadi svoju novú IT firmu zaoberajúcu sa online marketingom.

Jozef Žilinec – biznis, podnikanie

Konateľ spoločnosti AUTOCAR – Ťažné Zariadenia, s.r.o.. Začínal spolu s bratom v malej dielni montovaním ťažných zaradení. Dnes má jeho firma 3 veľké prevádzky v rôznych kútoch Slovenska a obrat cez 10 miliónov eur. Pred pár rokmi rozšíril svoje podnikanie na poľnohospodárstvo a výrobu tradičných potravín z vlastnej poľnohospodárskej výroby.

Katarína Zembjaková – medzinárodné vzťahy

Po štúdiu Medzinárodných vzťahov na UMB v Banskej Bystrici študovala na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov a Inštitúte medzinárodných vzťahov Univerzity Tarasa Ševčenka v Kyjeve. Vystriedala viacero pozícií vo sfére medzinárodných vzťahov na Slovensku aj v zahraničí. V súčasnosti pracuje pre Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR – Sekcia pre predsedníctvo SR v OBSE

Jakub Krška – médiá

Riaditeľ mestskej televízie v Dolnom Kubíne. Už počas štúdia žurnalistiky vytváral spravodajské reportáže pre TV LUX a TV Markíza. Okrem toho sa zaoberal aj tvorbou študentských filmov a výrobou videoklipov a reklám. Spolupracoval s umelcami ako napríklad Sima Martausová, Peter Cmorík, Martin Harich alebo Kali. Podieľal sa na reklamných kampaniach pre značky Enel, Trend, Holiday inn, NorthFinder či Unicef.

Pavol Šulej – financie

Absolvent Žilinskej univerzity v Žiline. V roku 2018 sa stal partnerom a spolumajiteľom spoločnosti Partners Group SK. Je členom v organizácii združujúcej svetovú finančnícku špičku Million Dollar Round Table (MDTR). V súčasnosti vedie tím viac ako 280 úspešných spolupracovníkov, ktorí poskytujú profesionálne finančné služby takmer 21 000 klientom.

MUDr. Lenka Natšinová – medicína

Absloventka medicíny na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine. Popri štúdiu sa venovala prednáškam na stredných školách, kde spolu so študentmi medicíny z Bratislavy a z Košíc pracovali na celoslovenskom projekte FGC – prvá gynekologická prehliadka. Pracuje ako sekundárny lekár na detskom oddelení DONsP v Dolnom Kubíne.

Ďakujeme vedeniu gymnázia za to, že nám akciu umožnilo zorganizovať. A samozrejme ďakujeme našim hosťom, za to že si našli čas a boli ochotní medzi nás prísť.