Podporujeme oravských študentov, aby konkurovali svetovej špičke. Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Tomáš Baťa v Dolnom Kubíne – zhrnutie

Tomáš Baťa v Dolnom Kubíne – zhrnutie

26. mája 2022 sme spolu s Oravskou knižnicou Antona Habovštiaka a Nadáciou Tomáša Baťu v Zlíne zorganizovali prednášku Tomáš Baťa: Životný príbeh, krízy a líderstvo. Prednášala projektová manažérka Nadácie Tomáša Baťu, lektorka a spisovateľka odkazu filozofie Baťa, Gabriela Končitíková. Tá nám okrem zaujímavého výkladu predstavila aj svoju knihu Inspirace Baťa (Vrelo odporúčame!).

Napriek tvrdej konkurencii zo strany hokeja Slovensko – Fínsko prišlo viac návštevníkov ako sme čakali a museli sme dokladať stoličky. Samozrejme, že nás to teší, no ešte viac nás teší výborná spätná väzba od účastníkov prednášky. Jednoducho povedané – tí, čo prišli, neoľutovali (a odniesli si aj knihu spomienok Baťových obchdníkov). Hoci sme čakali, že prednáška sa bude venovať predovšetkým podnikaniu, zistili sme, že životná filozofia Tomáša Baťu je relevantná úplne pre každého. S trochou nadsázky si dovolíme tvrdiť, že predmet Baťa by sa mal vyučovať na našich školách…

Cieľom prednášky však bolo nielen priblížiť záujemcom osobu Tomáša Baťu, ale aj pomôcť našej Oravskej knižnici Antona Habovštiaka a získať pre Oravskú raketu nových podporovateľov. Obe veci sa nám podarili. Na dobrovoľnom vstupnom sme vybrali celkovo 531,06 eur a mnohí účastníci nám poskytli svoje mailové kontakty, aby sme ich mohli informovať o našej činnosti. Teraz už len musíme spracovať všetky tie dojmy, ktoré na nás prednáška urobila a vyťažiť zo získaných informácií čo najviac. A tešíme sa na ďalšie výzvy!

Ešte raz ďakujeme pani Končitíkovej a všetkým návštevníkom za účasť a krásnu akciu.

Leave a Reply