Podporujeme oravských študentov, aby konkurovali svetovej špičke. Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Tomáš Baťa v Dolnom Kubíne

Tomáš Baťa v Dolnom Kubíne

26. mája organizuje naše občianske združenie v spolupráci Oravskou knižnicou Antona Habovštiaka a Nadáciou Tomáša Baťu prednášku na tému Tomáš Baťa: Životný príbeh, krízy a líderstvo. Prednášať bude osoba nanajvýš povolaná, projektová manažérka Nadácie Tomáša Baťu, lektorka a spisovateľka odkazu filozofie Baťa, Gabriela Končitíková.

Prečo Tomáš Baťa? Keď sa zamyslíme nad našou súčasnou situáciou, napadne nás jediné slovo – kríza. Či už ide o pandémiu Covid-19 alebo vojnu na Ukrajine a ňou vyvolanú utečeneckú vlnu, sme svedkami masívneho narušenia dodávateľských reťazcov, rastúcej inflácie a ohrozenia energetickej bezpečnosti. Mnohí podnikatelia, spotrebitelia a verejní činitelia sa ocitajú v situáciách, ktoré nezažili a na ktoré ich nikto nepripravil. Presne takéto situácie – a ešte podstatne horšie – musela počas svojej existencie riešiť aj firma Baťa. A zvládla ich. Dve svetové vojny, najväčšia hospodárska kríza histórie, znárodnenie. Preto si myslíme, že práve myšlienky Tomáša Baťu a spôsob, akým viedol svojich spolupracovníkov v tých najťažších situáciách môže byť pre nás v dnešných dňoch zdrojom inšpirácie a povzbudenia.

Stretneme sa 26. mája 2022 o 17:00 v Hoteli PARK v Dolnom Kubíne. Všetci ste vítaní.

Vstupné je dobrovoľné. Kapacita sály je cca 200 ľudí. Sedenie je voľné a bez rezervácií.

Celý výťažok zo vstupného bude venovaný Oravskej knižnici Antona Habovštiaka. Táto už dnes nie je len obyčajnou knižnicou, ale dôležitým komunitným a vzdelávacím centrom. Preto chceme jej činnosť podporiť aj takýmto spôsobom.

Viac o Nadácii Tomáša Baťu a jej činnosti sa môžete dozvedieť TU. Viac o Oravskej knižnici Antona Habovštiaka a jej činnosti sa môžete dozvedieť TU.

Leave a Reply